^
^
Najnowsze filmy i artykuły | “Prawosławie” zdemaskowane | Dlaczego Piekło musi być wieczne? | Antychryst rozpoznany! | Co fałszywi chrześcijanie mylą w liście do Efezjan | Dlaczego tak wielu nie może uwierzyć | “Magicy” potwierdzają o istnieniu świata duchowego | Niesamowite dowody na istnienie Boga | Wiadomości |
Posoborowy Kościół „katolicki” zdemaskowany | Kroki do nawrócenia | Poza Kościołem nie ma zbawienia | Forum dyskusyjne | Różaniec święty | Ojciec Pio | Tradycyjne katolickie zagadnienia i grupy | Wspomóż ocalić dusze: darowizna |
Dignitatis Humanae – Deklaracja o wolności religijnej
Deklaracja O Wolności Religijnej była bez wątpienia najbardziej znaną spośród wszystkich dokumentów Soboru Watykańskiego II. Aby zrozumieć, dlaczego nauczanie o wolności religijnej jest herezją, trzeba znać nieomylne nauczanie Kościoła katolickiego na ten temat.
Jest to dogmat Kościoła katolickiego, że państwa mają prawo, a wręcz obowiązek, zapobiegać publicznemu propagowaniu i praktykowaniu fałszywych religii. Państwa muszą to robić, aby chronić dobro wspólne - dobro dusz - któremu wyrządza się szkodę przez publiczne rozpowszechnianie zła. Właśnie dlatego Kościół katolicki zawsze nauczał, że katolicyzm musi być jedyną religią państwa i że państwo powinno wykluczyć i zakazać publicznego wyznawania i propagowania jakichkolwiek innych religii.
Przyjrzymy się teraz trzem twierdzeniom, które zostały potępione przez papieża Piusa IX w jego autorytatywnym syllabusie błędów.
Należy zauważyć, że pogląd, że religia katolicka nie powinna być jedyną religią państwa, z wykluczeniem innych religii, jest potępiony. Oznacza to, że religia katolicka powinna być jedyną religią państwa i że pozostałe powinny być wykluczone z publicznego kultu, wyznawania, praktyki i szerzenia. Kościół katolicki nie zmusza niewierzących do wiary w wiarę katolicką, ponieważ wiara (z definicji) jest wolnym aktem woli.
Niemniej jednak naucza on, że państwa powinny zakazać propagowania i publicznego wyznawania fałszywych religii, które prowadzą dusze do piekła.
W Quanta Cura papież Pius IX również potępił pogląd, że każdy człowiek powinien otrzymać świeckie prawo do wolności religijnej.
Ale Sobór Watykański II uczy wręcz przeciwnie:
Sobór Watykański II naucza, że wolność religijna powinna być prawem cywilnym, co jest wprost potępione przez papieża Piusa IX. II Sobór Watykański mówi również, że prawo do wolności religijnej dotyczy publicznej jak i prywatnej ekspresji; i że nikt nie powinien być powstrzymywany przed publicznymi wyrażaniem się lub praktykowaniem swojej religii. Nauczanie Soboru Watykańskiego II jest bezpośrednią herezją przeciwko nieomylnej nauce papieża Piusa IX i wielu innych papieży. Nauczanie soboru o wolności religijnej mogłoby być dosłownie dodane do błędów Sylabusa Błędów potępionych przez Piusa IX.
Benedykt XVI przyznaje że nauczanie Soboru Watykańskiego II o Wolności Religijnej jest sprzeczne z Sylabusem Błędów papieża Piusa IX!
To zdumiewające, że Benedykt XVI zgadza się z tym co właśnie udowodniliśmy powyżej!
Benedykt XVI przyznaje tutaj, że nauczanie Soboru Watykańskiego II (do którego on się stosuje) jest sprzeczne z nauczaniem Sylabusa Błędów papieża Piusa IX. Innymi słowy, przyznał on właśnie, że nauczanie Soboru Watykańskiego II jest sprzeczne z nauczaniem katolickiego magisterium. Nie można prosić o bardziej oczywiste potwierdzenie, że nauczanie Soboru Watykańskiego II jest skażone herezją. W swojej książce Benedykt XVI powtarza to raz za razem, nazywając nauczanie Soboru Watykańskiego II „anty-sylabus”, oraz mówiąc, że nie może być powrotu do Sylabusa Błędów!
Herezja II Soboru Watykańskiego jest prawdopodobnie najlepiej wyrażona w następnym cytacie.
Dokument Soboru Watykańskiego II, Dignitatis humanae (#3): „A zatem władza cywilna, której właściwym celem jest troszczenie się o wspólne dobro doczesne, powinna uznawać życie religijne obywateli i sprzyjać mu, ale jeśli pozwala sobie kierować aktami religijnymi albo przeszkadzać im, to należy stwierdzić, iż przekracza wyznaczone dla niej granice.”[11]
Sobór Watykański II mówi, że władza cywilna (państwo) przekracza swoje kompetencje jeśli ośmiela się zapobiegać aktom religijnym. Herezja.
Tutaj widzimy papieża Leona XIII (powtarzającego konsekwentne nauczanie poprzedników) nauczającego, że państwo nie tylko może, ale powinno ograniczyć oraz zakazać praw i przywilejów innym religiom- dokładnie przeciwnie do tego, co zadeklarował II Sobór Watykański. Zgodnie z nauczeniem Kościoła katolickiego takie publiczne akty, fałszywe opinie i fałszywe nauki powinny być represjonowane przez władzę publiczną (państwo), po to aby dusze nie były zgorszone lub zwiedzione przez nie.
W tej kwestii, herezja Soboru Watykańskiego II jest bardzo jasna, ale istnieli zawsze heretycy, próbujący bronić rzeczy nie dającej się obronić.
Obalanie usilnej obrony nauczania Soboru Watykańskiego II na temat wolności religijnej
Niektórzy zwolennicy nauczania Soboru Watykańskiego II o wolności religijnej, utrzymują, że sobór po prostu nauczał, że nie powinniśmy zmuszać ludzi do wiary.
Jak już widzieliśmy, ta argumentacja jest fałszywa. II Sobór Watykański nie nauczał jedynie, że Kościół katolicki nie wymusza lub zmusza niewierzącego do bycia katolikiem. Sobór Watykański II raczej nauczał, że państwa nie mają prawa tłumić publicznego wyrażania, propagowania oraz praktykowania fałszywych religii (ponieważ cywilne prawo do wolności religijnej powinno być powszechnie uznane). Tutaj znowu musimy zrozumieć różnicę pomiędzy dwoma kwestiami, które, nieuczciwi obrońcy soboru niekiedy próbują łączyć: Pierwsza kwestia: Kościół katolicki nie wymusza ani nie zmusza niewierzącego do wiary, ponieważ wiara jest wolna - prawda; Druga kwestia: Państwo nie może tłumić publicznego wyrażania tych fałszywych religii - tutaj Sobór Watykański II jest sprzeczny z Kościołem katolickim w kwestii wolności religijnej. Druga kwestia jest kluczowa.
Aby to lepiej zrozumieć, dajmy przykład: Gdyby w państwie, na przykład muzułmanie czy żydzi, odbywaliby swoje religijne nabożeństwa i uroczystości w miejscu publicznym (nawet jeśli nie zakłócaliby spokoju, nie naruszali własności prywatnej, ani nie naruszali porządku publicznego), państwo mogłoby i powinno (zgodnie z katolickim nauczaniem) stłumić (powstrzymać, zapobiec) te nabożeństwa i uroczystości oraz odesłać tych żydów i muzułmanów do domu (lub aresztować ich, jeśli prawo jest dobrze ugruntowane), ponieważ wywołują zgorszenie u innych i mogliby sprawić, że inni dołączą do tych fałszywych religii. Państwo poinformowałoby ich, że mają obowiązek przed Bogiem aby być katolikami i podjęłoby próbę nawrócenia ich kierując ich do księży katolickich, ale nie zmuszałoby ich do tego. Jest to przykład wyraźnego rozróżnienia między 1) zmuszaniem kogoś do bycia katolikiem, coś co Kościół potępia, ponieważ wiara jest wolna, a 2) prawem państwa do powstrzymania fałszywej praktyki religijnej, coś co Kościół naucza.
Ale Sobór Watykański II uczy czegoś wręcz przeciwnego. Cytowany poniżej fragment jest oczywistą herezją Soboru Watykańskiego II dotyczącą wolności religijnej. Cytujemy to ponownie, ponieważ ten fragment jest całkowicie nie do obrony i ucina wszystkie próby zniekształceń, takich jak powyższe dokonane przez Patricka Madrid.
Dekret mówi, że państwo wykracza poza granice swojej władzy, jeśli odważy się kierować aktami religijnymi lub przeszkadzać im. Przed chwilą widzieliśmy powyżej, że Sylabus Błędów potępił pogląd, że państwo nie może powstrzymywać działalności innych religii. Dowodzi to, że nauczanie Soboru Watykańskiego II o wolności religijnej jest bezsprzecznie herezją, a Sobór Watykański II nie nauczał jedynie, że nie należy zmuszać innych do zostania katolikiem, co samo w sobie jest prawdą.
Zwodnicze „byle w godziwym zakresie”
Usiłując bronić za wszelką cenę heretyckiego nauczania II Soboru Watykańskiego w kwestii wolności religijnej, jego zwolennicy zniekształcają fakty. Zacytują poniższy fragment i wypaczą jego nauczanie, w nadziei, że ten fragment może (będąc w ten sposób zdeformowany) w pewien sposób dostosowuje się do tradycyjnego nauczania przeciw wolności religijnej. Twierdzą oni, że nie ma mowy o bezwarunkowej wolności publicznego kultu, bo mowa jest o pewnym limicie.
Mówią „Widzisz! Sobór Watykański II nauczał, że państwa mogą ograniczać to religijne wyrażenie; i jest to zgodne z tradycyjnym nauczaniem”. Jest to tak nieszczery argument, takie wypaczenie tekstu, że katolicy powinni być tym zgorszeni. W powyższym fragmencie, nauczając, że nikt (bez względu na religię) nie może być powstrzymany przed publicznym wyrażaniem swojej religii, Sobór Watykański II zapewnia się, że nie będzie postrzegany jako legitymizujący anarchię w państwie.
Sobór Watykański II musiał dodać klauzulę „byle w godziwym zakresie”, aby nie był on postrzegany jako udzielający poparcia, na przykład, grupom religijnym blokującym ruch w godzinach szczytu lub nabożeństwu religijnemu odbywającemu się pośrodku ruchliwych autostrad. Dlatego nauczał on, że „nikogo nie przymuszano do działania wbrew jego sumieniu ani nie przeszkadzano mu w działaniu według swego sumienia prywatnym i publicznym … byle w godziwym zakresie”. Sobór Watykański II w żaden sposób nie mówi, że państwo katolickie może ograniczać prawo do wolności religijnej niekatolickich obywateli; wciąż naucza niezaprzeczalnej herezji o wolności religijnej: że wolność religijna powinna być prawem cywilnym i że nikt nie może być ograniczany przez państwo do publicznego działania zgodnie ze swoim sumieniem; ale po prostu dodaje, że osoby korzystające z tego prawa nie mogą naruszać porządku publicznego.
Aby udowodnić, że takie właśnie jest znaczenie - co oczywiście jest ewidentne dla każdej szczerej osoby - możemy po prostu zacytować ten sam punkt drugi (#2) tej Deklaracji:
Widzimy, że zwrot „byle w godziwym zakresie” oznacza po prostu „jeśli tylko zachowywany jest sprawiedliwy ład publiczny”. Tak więc, zgodnie z Soborem Watykańskim II, każdy człowiek ma prawo do wolności religijnej, włączając w to publiczne wyrażanie i praktykowanie swojej religii, czego państwo nie może ograniczać dopóki zachowany jest należyty porządek publiczny. Nie podporządkował się on tradycyjnemu nauczaniu, mimo, że zatwardziali heretycy, jak na przykład „ks.” Brian Harrison, nieuczciwie spróbują użyć tej klauzuli, aby tak argumentować. Nauczał jasno, że państwo nie może powstrzymać publicznego wyrażania fałszywych religii, jak to bardzo wyraźnie widzimy w cytacie, który właśnie omówiliśmy.
Nie ma żadnego sposobu, aby obronić niemożliwego do obrony heretyckiego nauczania Soboru Watykańskiego II na temat wolności religijnej.
Zarzut „Nauczanie o wolności religijnej nie jest dogmatem”
Wobec wyraźnej sprzeczności między nauczaniem Soboru Watykańskiego II o wolności religijnej a tradycyjnym nauczaniem, inni zwolennicy apostazji posoborowej twierdzili, że pomimo sprzeczności, nauczanie Soboru Watykańskiego II nie pociąga za sobą herezji, ponieważ tradycyjne nauczanie o wolności religijnej nie było nieomylnie nauczane jako dogmat.
To jest całkowicie nieprawdziwe i łatwe do obalenia. Pogląd nauczany przez Watykan II, że każdemu człowiekowi powinno przysługiwać prawo cywilne do wolności religijnej, po to aby miał prawne zapewnienie do publicznego praktykowania i rozpowszechniania swej fałszywej religii, był dogmatycznie, uroczyście i nieomylnie potępione przez papieża Piusa IX w Quanta Cura. Język, którym posługuje się Pius IX, spełnia wymagania definicji dogmatycznej. Proszę szczególnie zwrócić uwagę na pogrubione i podkreślone fragmenty.
Papież Pius IX powagą Apostolską uroczyście potępia, odrzuca i piętnuje przewrotne opinie, oraz oświadcza, że wszyscy wierni Kościoła muszą je uznać za zakazane. Nie ma wątpliwości co do tego, że Quanta Cura stanowi dogmatyczne potępienie poglądu, według którego wolność religijna powinna być prawem cywilnym przyznawanym każdemu człowiekowi. Dekret Watykanu II dotyczący wolności religijnej jest bezpośrednią herezją przeciw nieomylnemu dogmatycznemu nauczaniu.
Nauczanie Soboru Watykańskiego II o wolności religijnej odrzuca całą historię chrześcijaństwa i rozbija społeczeństwo katolickie
Pokazaliśmy, że nauczanie Watykanu II o wolności religijnej jest herezją. Można podać wiele innych przykładów ilustrujących, że nauczanie o wolności religijnej jest fałszywe, diaboliczne i niekatolickie. Na przykład, dogmatyczny Sobór w Vienne w szczególności nakazywał katolickim przywódcom państw, aby ci kontrolowali (tj. zakazywali) publiczną praktykę kultu islamskiego. Papież Klemens V przypominał państwu o jego obowiązku zakazania publicznego wyznawania fałszywych religii.
Według Watykanu II nauka Soboru Vienneńskiego jest fałszywa, a fakt, że religia chrześcijańska została uznana za jedyną Imperium Rzymskiego przez Teodozjusza I Wielkiego w 392 roku, że wszystkie pogańskie świątynie zostały wtedy zamknięte, było atakiem na wolność religijną, której to sobór tak broni.[22] To pokazuje nam ponownie, że nauczanie Watykanu II o wolności religijnej jest zarówno diaboliczne jak i heretyckie.
Fałszywy dogmat wolności religijnej jest powodem, dla którego po Soborze Watykańskim II wiele katolickich narodów zmieniło katolickie konstytucje na świeckie! Właściwie zlikwidowano katolickie konstytucje Hiszpanii i Kolumbii przy wyraźnej instrukcji Watykanu, a prawa tych krajów zmieniono, aby umożliwić publiczne praktykowanie niekatolickich religii.
Zmiany w hiszpańskim prawie katolickim w wyniku nauczania Soboru Watykańskiego II
„Fuero de los Españoles”, podstawowe prawo hiszpańskie przyjęte 17 lipca 1945 roku, zezwalało jedynie na prywatne praktyki kultów niekatolickich [religii] i zabraniało wszelkiej działalności propagandowej ze strony fałszywych religii.
Artykuł 6, 1: „Wyznanie i praktyka religii katolickiej, którą wyznaje państwo hiszpańskie, będzie podlegała ochronie urzędowej.”
Artykuł 6, 2: „… jedynymi dopuszczonymi ceremoniami oraz innymi otwartymi demonstracjami będą te, które są częścią religii katolickiej.”
Widzimy, że zgodnie z tradycyjnym nauczaniem katolickim, hiszpańskie prawo zadekretowało, że jedynymi ceremoniami i publicznymi demonstracjami religii będą katolickie. Ale po Soborze Watykańskim II „Ley Organica del Estado” (10 stycznia 1967 roku) zastąpił ten drugi akapit artykułu 6 następującym tekstem:
„Państwo przyjmie ochronę wolności religijnej, która będzie pod ochroną sądownictwa odpowiedzialnego za ochronę moralności i porządku publicznego.”
Ponadto preambuła Konstytucji Hiszpanii, zmodyfikowana przez tę samą „Ley Organica del Estado” po Soborze Watykańskim II, wyraźnie zadeklarowała:
„… Z uwagi na modyfikację wprowadzoną w art. 6 przez 'Ley Organica del Estado', ratyfikowaną przez krajowe referendum, w celu dostosowania jego tekstu do soborowej deklaracji o wolności religijnej ogłoszonej 7 grudnia 1965 roku [przez Sobór Watykański II], który wymaga wyraźnego uznania tego prawa [wolności religijnej]. Ponadto odpowiada ona drugiemu podstawowemu Prawu Ruchu, zgodnie z którym nauczanie Kościoła powinno inspirować nasze prawa …”
Widzimy, że druga część art. 6 konstytucji z 1945 roku, została zastąpiona drugą częścią z 1967 roku, dokładnie w celu dostosowania praw Hiszpanii do deklaracji Soboru Watykańskiego II! Być może ta rewizja katolickiego prawa w katolickim kraju, dokonana w celu dostosowania się do nowej religii Soboru Watykańskiego II, ilustruje bardziej niż cokolwiek innego siły tutaj działające. Hiszpania przeszła od katolickiego narodu do bezbożnego, który teraz zapewnia ochronę prawną rozwodom, sodomii, pornografii i antykoncepcji, wszystko dzięki Soborowi Watykańskiemu II.
Zgodnie z jego heretyckim nauczaniem o wolności religijnej, Sobór Watykański II naucza herezji, że wszystkie religie mają wolność słowa i wolność prasy.
Pogląd, że każdy ma prawo do wolności słowa i prasy, został potępiony przez wielu papieży. Przytoczymy tylko papieża Grzegorza XVI i papieża Leona XIII. Proszę zwrócić uwagę, że papież Grzegorz XVI nazwał ten pogląd (rzecz nauczaną przez Sobór Watykański II) „najzgubniejsza, przeklęta i odstręczająca”, dla której nie można mieć wystarczająco odrazy.
Cała ta katolicka nauka bezpośrednio zaprzecza heretyckiemu nauczaniu Soborowi Watykańskiemu II.
Przypisy:
[1] Denzinger 1777.
[2] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 115.
[3] Denzinger 1778.
[4] Denzinger 1755.
[5] Denzinger 1690.
[6] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1002.
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/dokumenty-soborowe/sobor-watykanski-ii/168-deklaracja-o-wolnosci-religijnej-dignitatis-humanae.html
[7] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1003.
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/dokumenty-soborowe/sobor-watykanski-ii/168-deklaracja-o-wolnosci-religijnej-dignitatis-humanae.html
[8] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, San Francisco, CA: Ignatius Press, 1982, p. 381.
[9] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 385.
[10] Benedict XVI, Principles of Catholic Theology, p. 391.
[11] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1004.
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/dokumenty-soborowe/sobor-watykanski-ii/168-deklaracja-o-wolnosci-religijnej-dignitatis-humanae.html
[12] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), pp. 175-176.
[13] Patrick Madrid, Pope Fiction, San Diego: Basilica Press, 1999, p. 277
[14] Denzinger 1778.
[15] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1004.
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/dokumenty-soborowe/sobor-watykanski-ii/168-deklaracja-o-wolnosci-religijnej-dignitatis-humanae.html
[16] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1002.
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/dokumenty-soborowe/sobor-watykanski-ii/168-deklaracja-o-wolnosci-religijnej-dignitatis-humanae.html
[17] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1003.
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/dokumenty-soborowe/sobor-watykanski-ii/168-deklaracja-o-wolnosci-religijnej-dignitatis-humanae.html
[18] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1004.
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/dokumenty-soborowe/sobor-watykanski-ii/168-deklaracja-o-wolnosci-religijnej-dignitatis-humanae.html
[19] Chris Ferrara, Catholic Family News, “Opposing the Sedevacantist Enterprise, Part II,” Oct. 2005, pp. 24-25.
[20] Denzinger 1690; 1699.
[21] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 1, p. 380.
[22] Fr. John Laux, Church History, p. 98.
[23] Denzinger 1995.
[24] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 271.
[25] Decrees of the Ecumenical Councils, Vol. 2, p. 1004.
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/dokumenty-soborowe/sobor-watykanski-ii/168-deklaracja-o-wolnosci-religijnej-dignitatis-humanae.html
[26] The Papal Encyclicals, Vol. 1 (1740-1878), p. 238.
[27] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 180.
[28] The Papal Encyclicals, Vol. 2 (1878-1903), p. 114.