^
^
Najnowsze filmy i artykuły | “Prawosławie” zdemaskowane | Dlaczego Piekło musi być wieczne? | Antychryst rozpoznany! | Co fałszywi chrześcijanie mylą w liście do Efezjan | Dlaczego tak wielu nie może uwierzyć | “Magicy” potwierdzają o istnieniu świata duchowego | Niesamowite dowody na istnienie Boga | Wiadomości |
Posoborowy Kościół „katolicki” zdemaskowany | Kroki do nawrócenia | Poza Kościołem nie ma zbawienia | Forum dyskusyjne | Różaniec święty | Ojciec Pio | Tradycyjne katolickie zagadnienia i grupy | Wspomóż ocalić dusze: darowizna |
Nowy ryt święceń kapłańskich
Oprócz dokonania we Mszy unieważniających zmian, diabeł wiedział, że musi dobrać się do rytu święceń kapłańskich, aby kapłani nowego kościoła byli nieważni.
Nowy ryt ordynacji (biskupów, księży, diakonów) został zatwierdzony i narzucony przez Pawła VI dnia 18 czerwca 1968 roku. Poniższa informacja jest kluczowa dla wszystkich katolików, ponieważ dotyczy ona ważności w zasadzie każdego „kapłana” od około 1968 roku; w związku z tym dotyczy ważności niezliczonej ilości spowiedzi, Mszy indultowych itd.
W dniu 30 listopada 1947 roku, papież Pius XII wydał konstytucję apostolską „Sacramentum ordinis”. W tej konstytucji papież Pius XII ogłosił, na mocy swojej najwyższej władzy apostolskiej, słowa, które są niezbędne dla ważności ordynacji kapłańskiej.
TRADYCYJNA FORMA ORDYNACJI KAPŁAŃSKICH
Po łacinie
Po polsku
Da, quaesumus, omnipotens Pater, in hunc famulum tuum Presbyterii dignitatem, innova in visceribus eius spiritum sanctitatis, ut acceptum a Te, Deus, secundi meriti munus obtineat censuramque morum exemplo suć conversatianis insinuet
Prosimy Cię, Ojcze wszechmogący, daj tym sługom swoim godność kapłańską. Odnów w ich sercach Ducha świętości, aby wykonywali otrzymany od Ciebie urząd drugiego stopnia i aby przykładem swojego postępowania pociągali innych do poprawy obyczajów.
NOWA FORMA ORDYNACJI KAPŁAŃSKICH
Oto forma nowego rytu święceń kapłańskich:
Różnica między tymi dwoma formami polega na tym, że łacińskie słowo „ut” (co oznacza „aby”) zostało pominięte w nowym rycie. Może wydawać się to nieistotne, ale w Sacramentum Ordinis Pius XII oświadczył, że to słowo jest istotne dla ważności. Co więcej, pominięcie „aby” powoduje rozluźnienie skutku sakramentalnego (nadanie urzędu drugiej stopnia). Innymi słowy, usunięcie „aby” zakłada ordynację, które już się odbyły, ale nie odbywa się w momencie wymawiania słów.
Ponieważ nowy ryt ma być rytem rzymskim, to usunięcie „ut” (aby) czyni nowy ryt wątpliwej ważności. Jednak jest znacznie większy problem, który dowodzi, że nowy ryt jest nieważny.
NAJWIĘKSZYM PROBLEMEM Z NOWYM RYTEM ŚWIĘCEŃ NIE JEST FORMA, ALE OTACZAJĄCE GO CEREMONIE, KTÓRE ZOSTAŁY USUNIĘTE
Zmiana w zasadniczej formie nie jest jedynym problemem z nowym rytem święceń promulgowanym przez Pawła VI. Następujące kwestie są równie ważne, ponieważ Sakrament Święceń, choć ustanowiony przez Pana naszego Jezusa Chrystusa, nie został ustanowiony przez w specyficznej sakramentalnej formie - w przeciwieństwie do sakramentów Eucharystii oraz Chrztu, które zostały ustanowione przez naszego Pana w specyficznej sakramentalnej formie - po to aby forma słów w ordynacji otrzymała znaczenie i istotę poprzez otaczający obrzęd i ceremonie.
W słynnej bulli Apostolicae Curae z dnia 13 września 1896 papież Leon XIII uroczyście zadeklarował, że święcenia anglikańskie są nieważne. Oznacza to, że sekta anglikańska nie ma ważnych ani księży ani biskupów.
Dokonując tej uroczystej deklaracji, należy rozumieć, że papież Leon XIII nie unieważnił święceń anglikańskich, ale zadeklarował, że są one nieważne z powodu wad w rycie. Ale jakie były te wady lub problemy, które Leon XIII widział w rycie anglikańskim, które przyczyniły się do ich nieważności?
Tutaj widzimy papieża Leona XIII nauczającego, że jeśli szafarz posługuje się rytem katolickim w udzielaniu Sakramentu Święceń, z właściwą materią i formą, to uważa się, z tego właśnie powodu, że zamierzał (miał intencję) robić to co robi Kościół - zamiar (intencja) zrobienia tego co robi Kościół jest konieczne dla ważności każdego sakramentu. Z drugiej strony mówi nam, że jeśli ryt zostanie zmieniony z jawną intencją wprowadzenia nowego rytu niezatwierdzonego przez Kościół, oraz z intencją odrzucenia tego, co robi Kościół, to intencja jest nie tylko niewystarczająca, ale jest wroga wobec sakramentu.
A jakie to były rzeczy, które papież Leon XIII opisał jako ukazujące destrukcyjną(wrogą) intencję anglikańskiego rytuału święceń?
Drogi czytelniku, te rzeczy opisane powyżej przez papieża Leona XIII jako upadek anglikańskiego rytu święceń - systematyczne usuwanie wszelkich odniesień do ofiary Mszy, konsekracji i prawdziwego składającego i ofiarującego ofiarę kapłaństwa - są dokładnie tym, co wydarzyło się w nowym rycie święceń promulgowanym przez Pawła VI! Michael Davies, w swojej książce The Order of Melchisedech, pomimo jego fałszywych wniosków w tej czy innych sprawach, jest zmuszony przyznać następujące oszałamiające fakty:
Oto niektóre ze specyficznych modlitw i ceremonii, które przedkładają prawdziwą naturę kapłaństwa w tradycyjnym rycie, które umyślnie usunięto z nowego rytu święceń Pawła VI. Następujące informacje pochodzą z książki The Order of Melchisedech Michaela Daviesa, na stronie 79 i dalej.
W tradycyjnym rycie biskup zwraca się do ordynowanych i mówi:
► „Kapłan ma bowiem składać ofiarę, błogosławić, przewodniczyć, głosić słowo Boże i chrzcić.”
To pouczenie zostało usunięte.
Potem w tradycyjnym rycie następuje odmówienie Litanii do Wszystkich Świętych. Skrócono ją w nowym rycie. Nowy ryt usuwa następujące nieekumeniczne zapewnienie:
► „Abyś wszystkich błądzących do jedności z Kościołem przywrócić i wszystkich niewiernych do światła Ewangelii doprowadzić raczył.”
Następnie, w tradycyjnym rycie, po wypowiedzeniu istotnej formy, którą zmieniono w nowym rycie (patrz wyżej), biskup odmawia kolejną modlitwę, która zawiera następujące słowa:
► „Niech na pożytek Twojego ludu przemieniają świętym błogosławieństwem chleb i wino w Ciało i Krew Twojego Syna …”
Tę modlitwę usunięto.
W tradycyjnym rycie biskup następnie intonuje Veni Creator Spiritus. Podczas namaszczania każdego kapłana, mówi:
► „Racz, Panie, konsekrować i poświęcić te ręce przez to namaszczenie i nasze błogosławieństwo. Aby wszystko, co pobłogosławią, było pobłogosławione, a co będą konsekrować, było konsekrowane i poświęcone w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa.”
Tę modlitwę usunięto. Ta modlitwa była tak ważna, że nawet Pius XII wymienił ją w Mediator Dei #43:
Proszę zauważyć, że Pius XII, mówiąc o tym jak kapłani są naznaczeni w święceniach, nawiązuje do tej bardzo ważnej modlitwy, którą zlikwidował Paweł VI w nowy rycie święceń z 1968 roku.
Zaraz po tej modlitwie, w tradycyjnym rycie, biskup mówi do każdego ordynowanego:
► „Przyjmij władzę składania Bogu ofiary i odprawiania Mszy tak za żywych, jak za umarłych, w imię Pańskie.”
Tę wyjątkowo ważną modlitwę usunięto.
W tradycyjnym rycie nowi kapłani koncelebrują Mszę św. z biskupem. Na koniec, każdy z nowych kapłanów klęka przed biskupem, który nakłada obie ręce na głowę każdego, i mówi:
► „Przyjmij Ducha Świętego, tym którym odpuścisz grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymasz, są zatrzymane.”
Tę ceremonię i modlitwę usunięto.
W tradycyjnym rycie:
► „… następnie nowi kapłani ślubują posłuszeństwo swojemu biskupowi, który 'napomina' ich aby pamiętali, że ofiarowanie Mszy świętej jest sprawą odpowiedzialną, i żeby nauczyli się wszystkiego co niezbędne od sumiennych kapłanów, zanim podejmą się tak wielkiej odpowiedzialności.”
Napomnienie to usunięto.
Wreszcie, przed zakończeniem Mszy św. biskup udziela błogosławieństwa:
► „Błogosławieństwo Boga wszechmogącego Ojca i Syna i Ducha Świętego niech zstąpi na was, abyście byli błogosławieni w urzędzie kapłańskim i abyście za grzechy i przewinienia ludu składali przebłagalne ofiary wszechmogącemu Bogu, któremu należy się cześć i chwała przez wszystkie wieki wieków.
To błogosławieństwo usunięto.
Wniosek: Z tych faktów jest całkowicie oczywiste, że w nowym rycie brakuje intencji (zamiaru) wyświęcenia prawdziwego składającego i ofiarującego ofiarę kapłana. Każde obowiązkowe odniesienie do prawdziwego składającego i ofiarującego ofiarę kapłaństwa umyślnie usunięto, tak jak w rycie anglikańskim – którego dokładnie z tego powodu papież Leon XIII uznał za nieważny.
Tak więc następujące słowa papieża Leona XIII odnoszą się również do nowego rytu Pawła VI.
Nowy ryt dokładnie pasuje do tego opisu. Czy ktokolwiek mógłby zaprzeczyć temu faktowi? Nie, bo byłoby to fałszywe świadectwo. Nowy ryt święceń specjalnie usuną składające i ofiarujące ofiarę kapłaństwa. Dlatego intencja, jaką okazuje, jest sprzeczna z intencją Kościoła i nie może wystarczać dla ważności.
Michael Davies udowadnia, że nowy ryt jest nieważny
W książce The Order of Melchisedech Michael Davies (człowiek, który bronił ważności nowego rytu święceń) jest zmuszony, w obliczu niezaprzeczalnych dowodów, wydać oświadczenie za oświadczeniem, dowodzące, że nowy ryt święceń musi być uznany za nieważny, tak jak ryt anglikański. Tu jest kilka jego oświadczeń:
Michael Davies, The Order of Melchisedech, str. 97: „Jeśli nowy ryt katolicki uzna się za zadowalający, to cała sprawa przedstawiona w Apostolicae Curae [Leona XIII] zostanie podważona … Jeśli nowy ryt katolicki, pozbawiony wszelkiej obowiązkowej modlitwy oznaczającej istotne władze kapłaństwa, jest ważny, to wydaje się, że nie ma powodu, dla którego również ryt anglikański z 1662 roku miałby nie być ważny, a jeszcze mniej może mieć miejsce jakiś ewentualny sprzeciw wobec Anglikańskich Święceń Serii III z 1977 roku.”
Michael Davies, The Order of Melchisedech, str. 99: „Jako ostatni komentarz do nowej katolickiej ordynacji, chciałbym zacytować fragment Apostolicae Curae i poprosić czytelnika, aby mając na uwadze dekret Leona XIII o rycie Cranmera, wytłumaczył dlaczego nie można odnieść go do nowej katolickiej ordynacji, przynajmniej jeśli chodzi o modlitwy obowiązkowe.” (jeśli ryt anglikański jest nieważny, to „nowy” Pawła 6 jest również, z tych samych powodów)
Michael Davies, The Order of Melchisedech, str. 109: „ … różnice między rytem katolickim z 1968 roku a nowym rytem anglikańskim są tak minimalne, że trudno uwierzyć, że nie zostały one zamierzone w tym samym celu … Można zauważyć, że każda niezbędna formuła, którą można by zinterpretować jako nadająca jakąś szczególną władzę kapłańską odmówioną wiernym, w całości została starannie wyłączona z nowego rytu.”
Św. Tomasz z Akwinu, Suma Teologiczna, Cz. III, Z. 60, A. 8: „…zamiar jest wymagany do sakramentu, o czym będzie niżej mowa. Jeśli przeto tym dodaniem lub odjęciem zamierza wprowadzić inny obrzęd: nieuznawany przez Kościół, jak się wydaje, nie dokonuje sakramentu, ponieważ nie wydaje się, żeby zamierzał czynić to, co czyni Kościół.”
Warto również zauważyć, że Cranmer, tworząc nieważny ryt anglikański, zniósł subdiakonat i święcenia mniejsze i zastąpił je duchowieństwem w trzech stopniach - biskupi, kapłani i diakoni. To jest dokładnie to co zrobił Paweł VI zmieniając katolickie ryty.
Nowy ryt nadmienia, że kandydaci do święceń mają być wyniesieni do „kapłaństwa” - ale tak samo robi nieważny ryt anglikański. Faktem jest taki, że papież Leon XIII wyjaśnił w Apostolicae Curae, że jeśli ryt święceń pomija władzę składania ofiar przebłagalnych (co jest sednem kapłaństwa), tak jak nowy ryt to robi, wówczas jest on nieodzownie nieważny, choć może wyrażać lub wymieniać słowo „kapłan”.
Faktem jest to, że ryt Pawła VI jest zupełnie nowym rytem, który odrzuca to, co robi Kościół, odrzucając to co zapoczątkował sam Chrystus jako należne do natury sakramentu [składające i ofiarujące ofiarę kapłaństwo], dlatego jasne jest, że wymagana intencja przejawiająca się w tym rycie jest niewystarczająca, a nawet wroga i przeciwna sakramentowi Święceń Kapłańskich (Leon XIII). Fakty te dowodzą, że nowego rytu święceń kapłańskich Pawła VI nie można uważać za ważny, ale trzeba uważać za nieważny.
Wniosek: Oznacza to, że wszystkie spowiedzi dokonane z grzechów ciężkich, „kapłanom” wyświęconym w nowym rycie święceń, muszą zostać powtórzone wobec ważnie wyświęconego kapłana, który został wyświęcony w tradycyjnym rycie święceń przez biskupa konsekrowanego w tradycyjnym rycie konsekracji biskupiej. Jeśli ktoś nie pamięta, które grzechy zostały wyznane „kapłanowi” z nowego rytu, i które zostały odpuszczone przez kapłana wyświęconego w tradycyjnym rycie, wówczas katolik musi przystąpić do generalnej spowiedzi, wymieniając wszystkie grzechy ciężkie (jeśli takie były), które mogły być wyznane „kapłanowi” wyświęconemu w rycie Pawła VI (nowym rycie).
Oczywiście, żaden katolik, pod groźbą grzechu ciężkiego, nie może zgodnie z prawem zwracać się do „księży” wyświęconych w nowym rycie Pawła VI, ani po „Komunię”, ani spowiedź czy jakiś inny sakrament wymagający ważnego kapłaństwa, ponieważ nie są oni ważnymi kapłanami.
Fakty te oznaczają, że wszystkie indultowe Msze celebrowane przez „kapłanów” wyświęconych w nowym rycie Pawła VI (ryt z roku 1968), są nieważne i nie wolno na nie chodzić.
Bractwo św. Piusa X czasami przyjmuje do swojego stowarzyszenia mężczyzn „wyświęconych” w nowym rycie święceń kapłańskich i nie zawsze wyświęcają ich warunkowo - lub przynajmniej nie przyznają się do tego publicznie. „Msze” celebrowane przez takich „księży” są nieważne.
Ci kapłani, którzy zostali „wyświęceni” w tym nowym rycie Pawła VI, którzy są otwarci na prawdę, muszą zostać ponownie wyświęceni przez ważnie konsekrowanego biskupa w tradycyjnym rycie. To również musi oznaczać, że Novus Ordo Missae (nowa Msza), nawet nie biorąc pod uwagę jej pozostałych problemów, które czynią ją nieważną, jest oczywiście nieważna, jeśli jest celebrowana przez któregokolwiek „kapłana” wyświęconego w nowym rycie święceń kapłańskich.
Przypisy:
Michael Davies, The Order of Melchisedech, Harrison, NY: Roman Catholic Books, 1993, p. 83 ↑
Denzinger, The Sources of Catholic Dogma, B. Herder Book. Co., Thirtieth Edition, 1957, no. 2301.
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/pius_xii/konstytucje/sacramentum_ordinis_30111947.html ↑
The Oratory Catechism, Published by the Oratory of Divine Truth, 2000, p. 340; also The Rites of the Catholic Church, The Liturgical Press, Vol. 2, 1991, pp. 44-45.
https://liturgiaecclesiae.pl.tl/%26%23346%3Bwi%26%23281%3Bcenia-prezbiteratu.htm ↑
The Great Encyclical Letters of Pope Leo XIII, Rockford, IL: Tan Books, 1995, p. 405; Denzinger 1966. ↑
The Great Encyclical Letters of Pope Leo XIII, p. 404. ↑
The Great Encyclical Letters of Pope Leo XIII, p. 401. ↑
The Great Encyclical Letters of Pope Leo XIII, p. 402. ↑
The Great Encyclical Letters of Pope Leo XIII, pp. 402-403. ↑
Michael Davies, The Order of Melchisedech, Harrison, NY: Roman Catholic Books, 1993, p. 83. ↑
Michael Davies, The Order of Melchisedech, p. xix. ↑
The Papal Encyclicals, by Claudia Carlen, Raleigh: The Pierian Press, 1990, Vol. 4 (1939-1958), p. 127. ↑
The Great Encyclical Letters of Pope Leo XIII, pp. 402-403. ↑
The Great Encyclical Letters of Pope Leo XIII, pp. 401. ↑
Michael Davies, The Order of Melchisedech, pp. 94-95. ↑
Michael Davies, The Order of Melchisedech, p. xxii. ↑
Denzinger 1151. ↑